Logopedia medialna sposobem na sukces

Każdego dnia spotykamy na swojej drodze ludzi, z którymi komunikujemy się zarówno werbalnie, jak i niewerbalnie. Wydawany w ten sposób komunikat zaczyna nas określać, a druga osoba oceniać. Jaka to będzie ocena? Czy nasz wizerunek będzie odebrany pozytywnie? Czy drżący głos i nieczystości artykulacyjne znów sprawią, że będziemy na spalonej pozycji w pracy i życiu prywatnym? Od dziś nie musi tak być! Możesz to zmienić! Pomogą Ci w tym zajęcia z logopedą medialnym!

Czym jest logopedia medialna?

Logopedia medialna jest subdyscypliną obok innych działów logopedii. Czerpie ona z wielu dziedzin, między innymi z kultury żywego słowa, ortoepii, ortofonii, emisji głosu, retoryki dziennikarskiej czy psychologii. Logopedia medialna uczy prawidłowych zachowań językowych w publicznych aktach komunikacji, w których sposób realizacji tekstu musi być na bardzo wysokim poziomie.

Mowa wolna od wad artykulacyjnych, perfekcyjna dykcja, odpowiednie tempo wypowiedzi, praca nad oddechem oraz  prawidłowy akcent, intonacja i frazowanie – to jedne z najważniejszych punktów logopedii medialnej.

Do kogo kierowane są zajęcia z logopedii medialnej?

Zajęcia z logopedii medialnej kierowane są przede wszystkim do osób, które występują publicznie, do osób, u których głównym narzędziem pracy jest głos oraz do tych, którzy w pracy pozostają w stałym kontakcie z innymi ludźmi. Można wymienić tu takie zawody jak: dziennikarz, prezenter, polityk, prawnik,  rzecznik prasowy, menedżer, pracownik HR i PR,  wykładowca, aktor, urzędnik, nauczyciel czy telemarketer. Zajęcia z logopedą medialnym przeznaczone są również dla osób, które wiążą swoją przyszłość z mediami, dla studentów, biznesmenów oraz księży. To zajęcia dla tych, którzy pragną rozwijać swoją sprawność i kompetencję językową, a także chcą posługiwać się nienaganną polszczyzną za pomocą pięknie brzmiącego głosu.

Co dadzą Ci zajęcia z logopedii medialnej?

Dzięki zajęciom z logopedii medialnej poprawisz swój wizerunek i będziesz lepiej odbierany przez środowisko, w którym pracujesz. Będziesz osobą, która wie, jak należy mówić, by przyciągnąć uwagę słuchaczy oraz zostać przez nich zrozumianym. Indywidualnie dobrane zajęcia pomogą Ci pozbyć  się barier i zachowań, które negatywnie wpływają na brzmienie i jakość Twojego głosu. Występ na konferencji czy prezentacja w pracy nie musi kojarzyć się ze stresem, gdyż podczas zajęć przygotujesz swoje wystąpienie,  nauczysz się jak  pracować z mikrofonem oraz jak zachowywać się przed kamerą i publicznością. Zajęcia z logopedii medialnej pomogą Ci świadomie posługiwać się elementami prozodycznymi wypowiedzi, a więc akcentem, intonacją, tempem i siłą głosu. Nadawany przez Ciebie tekst będzie przekazany w sposób zrozumiały i skuteczny. Na zajęciach poprawisz swoją sprawność oddechową i fonacyjną, poprawisz siłę i nośność głosu, nie nadwyrężając przy tym swojej krtani, dzięki czemu, bez problemu usłyszą Cię ostatnie rzędy widowni. Ćwiczenia dykcyjne sprawią, że Twoja wypowiedź będzie czysta artykulacyjnie i zrozumiała dla słuchaczy. Dzięki zajęciom z logopedą medialnym wyćwiczysz wszystkie cechy, którymi powinny odznaczać się osoby, które wykonują wyżej wymienione zawody, a także te, które cenią estetykę wypowiedzi.

Głos jest głównym narzędziem komunikacji, dlatego tak ważne jest, by o niego zadbać. Na to, jak odbierają Cię inni, ma wpływ to, jak mówisz. Nie stój z boku, nie myśl, że jest za późno, bo… nie jest! Teraz przyszła Twoja kolej, by tym razem właśnie Twój „(…) język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa (…)”. W Twoim głosie, w Twojej mowie jest siła, musisz tylko ją odnaleźć!

Poinformujemy Cię, gdy szkolenie będzie dostępne. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.

Szanowni Państwo,
przed zapisaniem się na konsultację/diagnozę zapytaj naszą recepcję, czy w razie potrzeby (po odbyciu konsultacji/diagnozy) będzie wolne miejsce na zajęcia regularne.

Uwaga! Termin umówienia konsultacji nie jest tożsamy z terminem umówienia zajęć regularnych ze specjalistą. Termin umówienia zajęć regularnych (jeśli jest taka potrzeba) jest ustalany po odbyciu konsultacji (jednego lub dwóch spotkań) z logopedą lub neurologopedą.


Dziękujemy, zespół mowiedobrze.pl